Musikale hoogtepunte

Nasionale Beurskompetisie - 2015

Ivan Ackerman, Gr 12, speel Gr8-UNISA en slaag dit met lof en kom daarmee ook in aanmerking vir die Nasionale Gr 8-beurskompetisie. 

Atterbury-klavierkompetisie - 2015

Isabella du Plessis Gr 10 word gekies om as een van 35 pianiste in die land deel te neem aan rondtes 1 en 2 van die Atterbury klavierkompetisie.

Die eksterne eksamens se uitslae lyk soos volg:

  • Monica Janse van Rensburg — Gr 12 — Unisa Gr 8-klavier — Lof 85
  • Ivan Ackerman — Gr 12 — Unisa Gr 8-klavier — Lof 85
  • Marne Kruger — Gr 12 — Unisa Gr 8-klavier — Eervol 70
  • Lize Malan — Gr 11 — Unisa Gr 7-klavier — Lof 83
  • Lia van der Walt — Gr 12 Unisa Gr 6-klavier — Slaag 62
  • Tiaan Kruger — Gr 9 — Unisa Gr 6-klavier — Lof 86
  • Divan Braak — Gr 9 — Unisa Gr 6-klavier — Lof 80
  • Stefan Kruger — Gr 8 — Unisa Gr 6-klavier — Eervol 78
  • Lia van der Walt — Gr 12 — Unisa Gr 5-Fluit — Eervol 73
  • Morne van der Westhuizen — Gr10 — ABRSM  Gr 5-Klavier — Lof 83
  • Morne van der Westhuizen — Gr10 — ABRSM  Gr 5-Teorie — Lof 90
  • Lisa Becker — Gr 8 — Unisa Gr 5 klavier — Eervol 78
  • Bianca Delport — Gr 11 — ABRSM  Gr 5-klavier — Eervol 71
  • Nadia van Rooyen — Gr 9 — Unisa Gr 4-klavier — Eervol 70
  • Andria Zietsmann — Gr 8 — Unisa Gr 4-klavier — Eervol 71
  • Abigail Erasmus — Gr 9 — Unisa Gr 4-klavier — Lof 83
  • Rolien Buhrman — Gr 8 — Unisa Gr  4-klavier — Lof 86
  • Chris Ehlers — Gr 9 — Unisa Gr 4-klavier — Lof 80
  • Ronan v d Vywer — Gr 9 — Unisa Gr 4-klavier — Lof 80
  • Mischa Kushke — Gr 9 — Unisa Gr 4-klavier — Lof 85
  • Derick van Basten — Gr 9 — Unisa Gr 3-klavier — Lof 90
  • Nadia van Rooyen — Gr 10 — Unisa Gr 3-tjello — Lof 86
  • Jenelle Botha — Gr 8 — Unisa Gr 2-klavier — Eervol 72
  • Marcel van Tonder — Gr 8 — Unisa Gr 1-klavier — Eervol 74

Pretoria Eisteddfod 2016

Tydens die onlangse Eisteddfod presteer ons Menlo-musiekleerders uitnemend! Ons spog graag as volg:

 

Klavier

Lize Malan (gr. 12): Gr. 8 Klassieke afdeling - A+

Emile Claassens (gr. 8): Impressionisties & Modern - A++ (kategoriewenner) / Voor-Klassiek - A+

Stephan Kruger (gr. 9): Romanties - A++ (kategoriewenner)

Tiaan Kruger (gr. 10): Voor Klassiek - B

Stephan en Tiaan Kruger: Duet - A

Lisa Becker (gr. 9): Impressionisties & Modern - A+ en Romanties - A

Johanic Kuit (gr. 12): Voor Klassiek - A, Klassiek - A en Impressionisties en Modern - A

Nitha vd Walt (gr. 12): Program A++ en ontvang die trofee vir beste uitvoering in die programafdeling.

Morne vd Westhuizen (gr. 11): Komposisie - A++, Romanties - A+, Klassiek - A, Bladlees - A, Snelstudie - A++ en kategoriewenner. Hy ontvang ook die Hesse trofee vir eie komposisie.

Charlotte Naude (gr. 12): Ontvang die trofee vir die gr. 8-eksamenafdeling wenner met A+ vir Voor- Klassiek (kategoriewenner), Klassiek - A en Romanties - A.

 

Sang

Jacques Viviers (gr. 12):     Duet - A+, Kunslied - B+, Aria - B+ en Afrikaanse lied - A+ (kategoriewenner)

Vonja Nel in (gr. 12): Duet - A+, Napolitaanse lied - B+, Engelse lied - A en Oratorium A+

Montaigne Campher (gr. 12): Eie keuse werk, gr. 11 en 12: A, Kunslied, gr. 11 en 12 - A, Opera, gr. 11 en 12 - A++ (kategoriewenner), Duet, gr. 11 en 12 - A+, Duet 17 en jonger - A