Menlo-swem

Uitslae-2017

Uitnodigingsgala:

Seunsafdeling: 

1.Hoërskool Menlopark (A-span)                           290

2.Hoërskool Garsfontein                                          149

3.Hoërskool Menlopark (B-span)                             122

4.Hatfield Christian School                                     97

5.Northcliff High School                                           90                    

 

Meisiesafdeling:

1.Hoërskool Menlopark (A-span)                               275

2.C & N Sekondêre Meisieskool Oranje                     249

3.Parktown High School for Girls                                126

4.Hoërskool Menlopark (B-span)                               125

5.Northcliff High School                                              110

6.Hoërskool Garsfontein                                             66

7.Hatfield Christian School                                         28

 

Gesamentlik:

1.Hoërskool Menlopark (A-span)                               565

2.Hoërskool Menlopark (B-span)                               247

3.Hoërskool Garsfontein                                             215

4.Northcliff High School                                              200

5.Northcliff High School                                              200

6.Hatfield Christian School                                         125

 

 

Jaarlikse Swem SA

Junior Nasionale kampioenskappe
17-21 Maart 2017
Durban

Bernard Becker                                 Etienne van Heerden

Chanté Cornelius                             Suné van Jaarsveld

Natasha Cornelius                           Michée van Rooyen

Carmen de Lange                             Zander van Tonder

Annika Fechter                                 Lizanne Viljoen

Deorg Lategan                                   Andria Zietsman

Hendrich Muth

Zania Pieters

Andrew Ross

Ruben Smit

Wian Smit

Emil van Heerden

 

Die volgende swemmers is gekies vir die Gauteng skolespan wat van 9-13 April aan die SA skole swem kampioenskappe gaan deelneem

Chanté Cornelius

Natasha Cornelius

Annika Fechter

Zania Pieters

Suné van Jaarsveld

 

A-liga Interhoër uitslae:

 

Dogters kompetisie:

1. Die Hoërskool Menlopark 379

2. AHMP 336

3. PHSG 281

4. Cornwall Hill College 275

5. Southdowns College 249

6. St Mary’s DSG 234

7. Hatfield Christian School 186

8. Midstream College 164

9. Hoërskool Waterkloof 152

 

Seunskompetisie:

1. AHS 349

2. PBHS 341

3. Die Hoërskool Menlopark 335.5

4. St Albans College 279

5. Southdowns College 238

6. Cornwall Hill College 210

7. Midstream College 178.5

8. Hoërskool Waterkloof 176

9. Hatfield Christian School 139

 

Gekombineerde span totale:

1. Die Hoërskool Menlopark 714.5

2. Southdowns College 487

3. Cornwall Hill College 485

4. Midstream College 342.5

5. Hoërskool Waterkloof 328

6. Hatfield Christian School 325

 

Verbeterde rekords (4 op die dag):

Bernard Becker - Seuns o/16 100m vryslag

Seuns o/16 vryslag aflos: Bernard Becker, Deorg Lategan, Emil van Heerden en Hendrich Muth

 

 

B-liga Interhoër uitslae:

 

Dogterskompetisie:

1. AHMP (B) 322

2. Woodhill College 319

3. Hoërskool Garsfontein 301

4. Hoërskool Menlopark (B) 288

5. PHSG (B) 239.5

6. Hoërskool Montana 233

7. Tyger Valley College 193

8. Hoërskool Oos-Moot 186

9. Hoërskool Overkruin 171.5

 

Seunskompetisie:

1. PBHS (B) 288.5

2. Hoërskool Menlopark (B) 273

3. Hoërskool Overkruin 271

4. AHS (B) 269

5. Hoërskool Garsfontein 267.5

6. Hoërskool Montana 256

7. Hoërskool Oos-Moot 239

8. Tyger Valley College 205

9. Woodhill College 162

 

Gekombineerde span totale:

1. Hoërskool Garsfontein 568.5

2. Hoërskool Menlopark (B) 561

3. Hoërskool Montana 489

4. Woodhill College 481

5. Hoërskool Overkruin 442.5

6. Hoërskool Oos-Moot 425

7. Tyger Valley College 398

 

Verbeterde rekords:

Wian Groothof - Seuns o/15 50m vryslag

 

Seuns o/15 Wisselslag-aflos en Vryslag-aflos:

Morné Delport, Jan-Hendrik Möller, Wian Groothof en Ruben Smit

 

C-liga Interhoër uitslae:

 

Dogters kompetisie:

1. AHMP (C) 340

2. St Mary’s DSG (B) 304

3. Die Hoërskool Menlopark (C) 301.5

4. Sutherland High School 301

5. CURRO Hazeldean 281

6. Hoërskool Zwartkops 237

7. Hoërskool Eldoraigne 176

8. Willowridge High School 136

9. PHSG (C) 121.5

 

Seunskompetisie:

1. Hoërskool Eldoraigne 319

2. Hoërskool Zwartkops 314.5

3. HTS John Vorster 309

4. CURRO Hazeldean 299

5. Die Hoërskool Menlopark (C) 279.5

6. Sutherland High School 259

7. Willowridge High School 234

 

Gekombineerde span totale:

1. Die Hoërskool Menlopark (C) 581

2. CURRO Hazeldean 580

3. Sutherland High School 560

4. Hoërskool Zwartkops 551.5

5. Hoërskool Eldoraigne 495

6. Willowridge High School 370

 

 

Interhuis:

Verbeterde rekords:

Dogters o/17 100m Borsslag     - Michee van Rooyen     1:21,80

Dogters o/16 50m Vryslag        - Natasha Cornelius        29,14

Dogters o/15 50m Borsslag       - Zania Pieters               37,45

Seuns o/19 100m Borsslag       - Zander van Tonder       1:12,80 

Seuns o/19 50m Borsslag         - Zander van Tonder       31,95 

Seuns o/16 50m Vlinderslag      - Bernard Becker           26,34

Seuns o/16 50m Vryslag           - Bernard Becker            24,90

Seuns o/15 50m Borsslag          - Wian Smit                    34,14

 

Spankompetisie:                       Dogterskompetisie:                   Seunskompetisie:

Atheners          907                     Milete                  565                  Atheners       541

Milete               769                     Atheners             366                  Spartane       443

Trojane            592                     Trojane               260                  Trojane         332

Spartane          591                     Spartane             148                  Milete            204

 

Junior Victrix Ludorum  -              Zania Pieters

Junior Victor Ludorum   -              Wian Smit

Senior Victrix Ludorum -              Michee van Rooyen

Senior Victor Ludorum  -              Bernard Becker